What I want

29. září 2013 v 0:24 | Míša |  Myšlenky
Tenhle článek bude typicky holčičí... Takže kdo zná pouze mou zahloubanou stránku osobnosti, možná bude překvapen, nad čím si teď tady vyliju srdíčko. Co si přeju od... odjakživa. Fotka možná napoví...

Je to tak. Tohle bude moje předpříprava na započnutí nového lifestylu. =D Ale možná nejen má. =)

Pro ty, co mě neznají... Nebudu vám prozrazovat číslo, které mi ukazuje váha. Jen vám povím, že na můj věk a výšku malé rozhodně není. S lehkou nadváhou bojuji od svého dětství. Mnoho jsem si kvůli své postavě vytrpěla, i když někdo na tom byl/je určitě hůř... I tak byly chvíle, kdy jsem se vážně nenáviděla. Jak jsem to mohla nechat zajít tak daleko? Zatímco některé holky se těší na léto, kdy budou moct ukázat svou pěknou štíhlou postavičku v krátkých šortkách a plavkách, já se těším na zimu. Jen aby byla zima. Jen abych toho co nejvíce zakryla... Místo toho, abych do sebe šla, abych udělala něco pro svou spokojenost, abych nemusela řešit, kde mi co přetýká a v čem vypadám jako v pytli od brambor.
Abych to uvedla na pravou míru - pokusy byly. Některé dokonce vcelku vydařené... Jedním z nich byl úbytek 10 kg za dva a půl měsíce. Jenže to jsou už dva roky zpátky a jak to vypadá dnes? Ze strachu, kolik jsem toho za tu dobu opět nabrala, se vážím z donucení akorát na prohlídce u lékaře. Ne, nemůžu se řadit mezi ty tzv. chronické dietáře. Jedinou dietu, kterou jsem kdy držela, byla dělená strava. Nevydržela mi delé jak měsíc a půl. Diety jsou zkrátka na nic. Slibují úbytek váhy 5 kg za týden, ale za jakou cenu? Mé zdraví? Ne, děkuji.
Nebudu tu propagovat žadný drastický hladovění. Vidím holky kolem sebe, s nadváhou ale i BEZ ní, které tyhle diety ze zoufalství dobrovolně podstupují. Jen aby měly tu svou vysněnou váhu, pokud možno co nejrychleji. Ale sami vevnitř ví, že si tímhle akorát můžou do budoucna pořádně zavařit. Tělo je moudré a má své pudy sebezáchovy. Dieta je časem omezená, takže se člověk zaraduje - prostě si to "odbyde" a pak se opět vrátí do svých zajetých kolejí. Ale takhle to nefunguje. S dietou z vás nejdřív odejde voda, pak svalstvo a pak možná trocha tuku... Podle doby trvání. A pak? Hups... Starý dobrý jojo efekt. A máte nahoře dvojnásobek toho, co se vám za ty dva týdny podařilo shodit.

Cesta za vysněnou postavou je plná nervů a lidí, kteří vám budou podkopávat nohy. Někdy to dokonce můžeme být i my sami.
Ale než se na takovou cestu dáme, musíme si seřadit priority. Co je pro nás důležitější? Zdraví nebo krása? Pokud budeme rozumní a vytrvalí, dostane se nám obojího. Jenže to, co se lidi musí často učit víc, než držení hladovek, je mít se rád bez ohledu na to, jestli na našem těle něco chybí nebo přebývá. A taky učit se trpělivosti, přestat si vyčítat, přestat se trestat, ale fandit si, věřit si... Takže zcela logicky - aby se nám podařilo zhubnout natrvalo, musíme se mít rádi už od začátku naší cesty a ne až na jejím konci. Protože tím se nám práce o mnoho usnadní. Naopak - když si sami nebudeme věřit a budeme my těmi, kteří si hazí klacky pod nohy, jak dlouho nás bude bavit po takové cestě jít? Když to pro nás bude jenom stres?


Takže já mám v tom jasno... Chtěla jsem začít už dnes, jenže se to jaksi zvrtlo při návštěvě čajovny, kde jsem slavila narozky své kamarádky. Samozřejmě s dobrým dortíkem. =D Ale nebudu si to vyčítat... S úsměvem tu plánuju svůj zítřejší jídelníček a kdy půjdu zase cvičit. Přemýšlím i o deníčku, kam si budu psát, hledám fotky, které mě motivují. Vytisknu si je, abych je měla pořád na očích. Abych měla na očích to, po čem tak toužím! Slibuju sama sobě, že tentokrát pro to udělám víc, než jsem kdy udělala. Mám na to. A vy taky. Ať si přejete cokoliv a máte možnost pro to něco udělat, nečekejte. Běžte si za tím. Zasloužíme si být šťastní. =)

It's time
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačííí Kačííí | Web | 3. října 2013 v 9:04 | Reagovat

Ahoj, držím palce, už jsme na to tři. Tak doufám, že čím víc nás bude, tím líp nám to půjde:-)

2 Alchemi Alchemi | Web | 3. října 2013 v 21:14 | Reagovat

[1]: Jo, držím nám palce! =)

3 allys-cook allys-cook | E-mail | Web | 5. října 2013 v 12:00 | Reagovat

ta postava je úžasná =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama