Something's missing...

25. listopadu 2013 v 21:29 | Míša |  Myšlenky

Člověk si uvědomí, že něco ztratil, až když mu to začne chybět. Cítí se vevnitř neúplný, drásá to celou jeho bytostí, ale nemůže nic udělat. Stesk mu dokazuje, že pozbývá něčeho důležitého a bez toho něčeho není celistvý... Jak hrozný to je nejspíš pocit, když se všichni celý život snažíme (ať už vědomě nebo nevědomě) být úplní?
A jak hrozný pocit to je, když člověk neví, co ztratil? Co mu chybí? A ztratil to vůbec... Nebo to akorát zatím nenašel?

Říká se, že nemáme hledat nikde jinde než v sobě. V nás samotných je vše, co potřebujeme, a přesto trávíme více času "venku" než "vevnitř." Jenže když člověk není zvyklý hledět směrem dovnitř a pak jednou nahlédne, nevyleká ho to? Vyzná se v té změti myšlenek, vyzná se sám v sobě?

Čas od času mě náhle přepadne stesk a já nevím po čem. Nic mi nechybí, nebo ano? Jak rychle to přijde, tak rychle to odezní. Třeba má duše cítí, že jí něco chybí. Ale je to tak ozbrojující pocit, že mě nenapadne, co by toho mohlo být příčinou. Je to jako nový mobil, který dostanete bez manuálu, ale než se v něm sami stihnete zorientovat, tak vám ho zas někdo vezme.

Pořád si představuju, jaký by to byl pocit... Když jeden na sklonku svého života nalezne to, co mu celý život chybělo. V tu chvíli je i těch jeho posledních pár let života naplněnější, než vše předtím, co kdy zažil. Nám to sice přijde velmi absurdní a nejednoho z nás by to vyvedlo z míry... Ale on to cítí jen jedním způsobem. Jako velké požehnání. Je to jeden z těch šťastných, kteří to našli, nehledě na to, jak dlouho to hledali nebo jak dlouho na to museli čekat. A kolik z nás se vevnitř cítí úplně... úplně?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lena lena | 27. listopadu 2013 v 21:57 | Reagovat

skvělý článek(:

2 Alchemi Alchemi | Web | 2. prosince 2013 v 18:12 | Reagovat

[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama