Silný člověk

23. září 2015 v 1:17 | Míša |  Myšlenky
Každý si ho představuje jinak. Mé představy se taky změnily a stále se mění - ani náhodou nelze tento vid považovat za dokonavý. Za tu dlouhou dobu od mého posledního příspěvku se opět stalo mnoho věcí; Některé jsem přijala s větší ochotou, u některých to bylo vcelku obtížné.
Kdo tu teď sedí před tím počítačem? Jsem to vůbec ještě já...?

Možná jsem jen holka, co si přes den klade zvláštní otázky
a v noci na ně nachází odpovědi...


Chtěla bych být Silný člověk...

Silný člověk si do svého života pouští méně silné lidi. Ne protože by je tam chtěl mít dlouho - On moc dobře ví, že odejdou... A že jejich odchod bude bolestivý. Přesto to riskne, neboť jen takoví lidé mu pomáhají růst. Silný člověk se tímto stává ještě silnějším, než je.
Silný člověk není bezcitný - Vše cítí tak živě, tak vášnivě... Dobré i to zlé. Vše prožívá naplno a z každé zkušenosti těží maximum. Často pozoruje dění uvnitř sebe a dokáže se nad něj povznést - Pakliže ne, je si toho vědom a pracuje na tom. Občas se potřebuje ztratit v sobě, aby se později mohl opětovně nalézt. Silný člověk si ale neuvědomuje jen sám sebe... Nechává si prostor i pro uvědomování si vnitřního světa ostatních bytostí. Neuvěřitelně ho každý nový objev fascinuje a chce ho zkoumat, dál a dál. Čas od času chce mlčet a jen poslouchat.
Silný člověk vyhledává výzvy, ať už vědomě či podvědomě, protože díky nim sílí. Je schopen hlubokých citů, milovat nezištně, vcítit se do ostatních a prožívat jejich emoce tak intenzivně, jako by byly jeho vlastní. Silný člověk si ale uvědomuje, že v procesu pomáhání ostatním nesmí ztratit sám sebe - neboť si je jist, že by tím napáchal více škody než užitku.
Má své morální zábrany, které ctí celou svou bytostí a nepotřebuje je před nikým obhajovat. Snaží se překonávat sám sebe, hledá své hranice, neustále hledá způsoby, jak se účinně vyvíjet - Zároveň ale ví, že progres musí jít vždy zevnitř. Silný člověk je vděčný za drobnosti ve svém životě, považuje si dobrosrdečných lidí a vyhledává kontakt s nimi. Rád se seznámí s kýmkoliv, je otevřen kontaktu s různými typy lidí, snaží se je pochopit a brání se předsudkům. Nenechá se často ovládnout prudkými emocemi, dokud on sám nechce. Občas se ocitne v situacích, ve kterých se prověří jeho charakterní a vyrovnaná osobnost.
Silný člověk není bezchybný... Někdy klopýtne, ale neztrácí dlouho svůj drahý čas sebelítostí. Silný člověk má čas od času obtíže být jen sám se sebou, protože si uvědomuje ze sebe příliš mnoho, avšak neutíká do bezduchých vztahů. Silný člověk...

Kdo je Silný člověk?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ďábelská Victoria Ďábelská Victoria | Web | 9. března 2016 v 8:28 | Reagovat

To já bych chtěla být taky silná

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama